اموزش تصویری برنامه نویسی html تگ هایhtml , body , head , b

آموزش زبان برنامه نویسی html دروس 3 و 4 در com01

تگ html چیست؟

تگ (tag) ها عبارت هایی هستند که ما آنها را به شکل فوق می بینیم :

<نام تگ>

و هدف آنها واگذاری و شناختن نوع بخصوصی از محتوا به مرورگرها می باشد . و به بیان شیواتر اگر قصد دارید تا محتوای خاص مانند : فیلم ، عکس ، متن و… را به نمایش بگذارید ؛ باید آنها را در تگ های مخصوص به خودشان درج کنید .

با یک مثال بهتر شفاف سازی کنیم : محتوای مد نظرتان متن می باشد ، شما باید آنرا درون تگی که به متون مربوط است  (تگ <p>) درج کنید تا مرورگرها متوجه شوند که محتوایی که در حال انتشار است از چه نوعی می باشد و باید با آن به چه طریقی رفتار کند . لازم به ذکر است که انواع تگ ها به تقسیم بندی کلی متن و عکس و … محدود نبوده و هر نوع محتوا شامل مدل های مختلفی از تگهای مخصوص به خود هست. 

با com01همراه باشید …

تگ html :

حضورش اجباری است ،  تگ html یک تگ باز و بسته شونده است.  در html تگ ها دو دسته هستند : باز و بسته شونده و تهی . تگ های باز و بسته شونده به این شکل می باشند <نام تگ> این تگبه این شکل باز می شود و پس از قرار گرفتن محتوا , به صورت <نام تگ/> بسته می شود ولی تگ های تهی نیازی به بسته شدن نداشته و در واقع محتوایی داخلشان قرار نمیگیرد تا بسته شوند  و به این شکل باز شده <نام و مشخصات تگ> و بسته نمی شوند !

تگ head :

شامل کلیه مشخصات صفحه  می باشد که قابل نمایش در صفحه مرورگر نیست ، مثلا عنوان صفحه  و…    . این تگ  باز و بسته می شود.

تگ body :

 این تگ شامل تمامی کدها و عناصر قابل نمایش در صفحه ی مرورگر می باشد . به طور مثال اگر شما میخواهید متنی بنویسید باید آن را درون تگ مخصوصش در تگ <body> قرار دهید ، این تگ  باز و بسته می شوداین تگ هم باز و بسته می شود.

تگ b :

این تگ را زمانی استفاده میکنیم که بخواهیم متن مان توپر گردد ! مندرجات بین تگ ابتدایی و انتهایی آن به صورت پر رنگ و بولد (Bold) دیده شوند ، این تگ  باز و بسته می شود.

اینفوگرافیک آموزش برنامه نویسی Html از Com01

htmlopen image htmlopen image htmlopen image

ادامه دارد…..

مطالب مرتبط :

برنامه نویسی html ،آموزش تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.