مقاله درس ورزش 1

موضوع مقاله: مقاله درس ورزش 1

موضوع این درس اختیاری بوده و می بایست مرتبط با محتوای درسی باشد.

  • موضوع تحقیق مزبور در مورد تربیت بدنی تطبیقی (ورزش معلولین) است.

رشته مدیریت خانواده

👈فرمت فایل word ،  حجم فایل 50.7kb 👉

تعداد صفحات : 18

قیمت : 2500 تومان

شامل: صفحه ی روی جلد ، مقدمه، متن تحقیق ، نتیجه، پیشنهاد، منابع

خلاصه مقاله👇👀

ورزش پیش از آن که وارد سیستم آموزشی کودکان و نوجوانان شود، به منظور  تضمین سلامت و حفظ آمادگی رزمی در همه اقشار و سنین به کار می رفته است. شواهد بسیاری از زمان انسانهای نخستین تا کنون در تاریخ مدوّن وجود دارد که این ادعا را تأیید می کند.

تمایل به ورزش برای ارتقاء وضعیت بدنی و بهبود نقص عضو ها و درمان بیماریهای جسمی و عصبی روانی تا جایی که بتوان جستجو کرد قدمت دارد.در دنیای امروز با شمار رو به افزون معلولین و نیز گسترش انواع رشته های ورزشی و نیاز حیاتی معلولین به تحرک و فعالیت بیشتر جسمانی لزوم ابداع و بکارگیری روشها و شیوه های جدید و آسان تر که خاص معلولين باشد بیش از پیش احساس می شود.

معلولين سازنده بخشي از جامعه بشری هستند، هر شخصی در زندگي ممکن است به نوعی معلوليت دچار شود. از معلوليت تعاريف زيادي ارائه شده است: سازمان بهداشت جهاني (WHO) محدوديت يا عدم توانايي در انجام معمول فعاليت های روزمره را معلوليت می نامد.

طبق آمار این سازمان حدود 10% افراد جامعه به انواع گوناگون معلولیت دچارند.نیاز به ورزش و استمرار آن در معلولین بسیار بیشتر از غیر معلولین احساس می شود.

بی تردید ورزش عاملی است که معلولان را به سطح جامعه می کشاند و آنان را در انجام فعالیت ها مستقل می سازدبی تردید فعالیت های بدنی مستمر و مناسب معلولین بر میزان برخورداری آنان از سلامتی و کاهش عوارض ثانویه معلولیت تاثیری محسوس دارد.

برای دانلود روی دکمه خرید کلیک کنید👇🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.