اولین تاکسی پرنده در آسمان دبی آزمایش شد

اولین تاکسی پرنده در آسمان دبی آزمایش شد.

با com01 در دنیای تکنولوژی همراه باشید…🙂🌷👇

دبی در اقدامی جالب توجه و حیرت آور به تازگی اقدام به آزمایش اولین تاکسی پرنده نمود .  تاکسی که از آن نام بردیم ترکیبی از پهپاد و بالگرد است! و اولین آزمایش  موفقیت آمیز خود را خود را بدون مسافر به اتمام رساند . امارات  متحده عربی مصمم است تا اولین کشوری باشددر جهان که از تاکسی‌های پرنده استفاده می‌کند. open image

ولوکوپتر نام تاکسی پرنده ای است که طبق گفته های مقامات مسئول ترابری دبی با موفقیت آزمایش خود را پشت سر گذاشت . ولوکوپتر برای آغاز فعالیت خود  پرواز در فاصله ۲۰۰ متری زمین را هدف گرفته  و چیزی در حدود ۵ دقیقه در ساحل  مشغول پرواز بود .  ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سرعتی تقریبی برای این تاکسی پیش بینی شده است و قادر است تا  نیم‌ساعت در فضا پرواز کند. افرادی که میتوانند از این سروی ساستفاده کنند اکنون دو نفر بوده که در  کابین این تاکسی هوایی کنار هم می نشینند و از سفری خارق العاده لذت می برند . با کمک ۹ جعبه باتری مستقل از هم و چترهای نجاتی نیز در تاکسی پرنده تعبیه شده  است کمتر کسی احساس خطر و استرس را تجربه می کند . نخستین بار  شرکتی که در شهر کارلزروهه آلمان وجود داشت این تاکسی پرنده را طراحی و تکمیل نمود ، جالب است بدانید که  اکنون در توسعه آن شرکت  مرسدس بنز آلمان نیز سهیم شده و طبیعی است که با موفقیت آمیز بودن این طرح سایر شرکت های خودرو سازی نیز پا به میان گذاشته و آنها نیز با شگفتی های خلاقانه ای مشتاقان این عرصه را به آرزوی دیرینه انسان که پرواز در آسمان است برسانند . تاکسی پرنده مهمان تازه وارد آسمان دبی مقامات  مسئول حمل‌و‌نقل  در دبی تصمیم دارند تا از این تاکسی‌های پرنده در سفرهای داخل شهری استفاده کنند ، جالب است بدانید که طریقه سرویس دهی این تاکسی های پرنده از طریق اینترنت بوده و افراد از طریق گوشی موبایل خود همچون سرویس  های تاکسی تازه وارد ایرانی از جمله ( اسنپ،تاچ سی،چیتکس و…) می توانند مسیر خود را مشخص کرده و در بالای پشت بام آماده فرود تاکسی پرنده باشند ! البته باید اینرا بدانید که تاکسی‌های پرنده اکنون تنها مجوز طی مسیری مشخص را دارند و امکان  اینکه  از موانع رد شوند میسر نیست ولی باید اینرا خاطر نشان کنیم  فلوریان رویتر، رئیس آلمانی شرکت تولیدکننده تاکسی‌های پرنده به مشتاقان این محصول قول داده است تا نواقص فوق برطرف شود .

 اشتوتگارت آلمان  مکانی بود که فلوریان رویتر اعلام نمود :

 ( موضوع  این نیست که ما قادر هستیم مشکلات را برطرف کنیم یا نه . موضوع فقط مدت زمانی است که این شرکت  برای برطرف کردن مشکلات نیاز دارد )

پس باید اینرا بدانید که اگر قصد سفردبی را در سر دارید در چند سال آینده میتوانید در حین سفر خود تجربه ای تازه و نوآورانه را لمس کنید .  مقامات مسئول حمل و نقل دبی  عقیده دارند که برای آزمایش‌های امنیتی نهایی تاکسی هوایی وبه تبع ورود آن به سیستم حمل و نقل  تغییر قوانین در دبی به حدود ۵ سال بحث و تحقیق و تصمیم گیری نیاز است تا بتوان تجربه ای خوشایند آفرید .

البته شرکت های زیادی از جمله ایرباس ، اوبر و کیتی هاوک  با جدیت و تلاش مستمر سعی دارند تا هر چه سریع تر محصول خود را که رقیب ولوکوپتر است را به بازار عرضه کنند .

حمدان بن محمد بن راشد آل‌مکتوم، ولیعهد دبی طی بازدیدی که از این تازه وارد در عرصه حمل و نقل دبی داشت اظهار نمود :

 فناوری‌های جدید نه تنها برای شرایط کنونی مناسب است، بلکه پلی‌ست که راه را برای آینده‌ای روشن باز می‌کند.

 یکی از مناطق مهم گردشگری در خاورمیانه که مقصد اصلی تفریح ، سرگرمی و تجارت  می باشد  دبی بود  و جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ ( یک سال پیش ) چیزی در حدود ۱۵ میلیون گردشگر دبی را به عنوان مقصد خود تعیین کرده بودند ! امیدواریم که این فناوری های تازه ظهور به زودی در ایران نیز برای خدمت رسانی به هموطنان گرامی  مورد استفاده قرار بگیرد و کم کم روند تغییرات را سریع تر کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *