ربات معلم ، وسیله ای که تا به حال هرگز ندیده اید[همراه با تصویر]

ربات معلم ، وسیله ای که تا به حال هرگز ندیده اید[همراه با تصویر]

با com01 همراه باشید….🙂🌷👇

دانشمندان آلمانی  در نظر دارند تا توسط  هوش مصنوعی  زبان آلمانی را به شیوه ای نو و خلاقانه آموزش دهند .

تصور اینکه یک ربات بتواند معلم باشد چیز عجیبی است که تا به حال هرگز ندیده ایم  اما هدف این کار جالب و بسیار با اهمیت است :

👈آموزش زبان آلمانی به کودکان مهاجر با شیوه ای آسان ، آنهم از نوع رباتی !👉

 کارشناسان  هوش مصنوعی  بر این اعتقاد پا فشاری دارند که تمرکز بر کودکان باعث پیشرفت و گسترش این تکنولوژی  می شود .

titropen image

آیا میدانید چه تعداد پناهجو در سال ۲۰۱۵ به اروپا سفر کرده اند ؟

چیزی در حدود یک میلیون نفر و جالب است بدانید که بسیاری از این افراد ترجیح داده اند درآلمان ساکن شوند و هم اکنون وظیفه این کشور هم دردی با این پناهجویان ، رسیدگی و فرهنگ سازی آنها برای زندگی در این کشور است و مهم تر از آن اینکه ساکنین جدید این کشور بتوانند توسط یادگیری زبان رسمی  براحتی به جامعه ورود پیدا کنند .

ایده دانشمندان آن است که توسط هوش مصنوعی و ربات می شود فرآیند یادگیری را آسان تر نمود و هم چنین در وقت نیز صرفه جویی کرد .

در دانشگاه بیلفلد آلمان پژوهشگران  راه حل های نو آورانه و جالبی را ارائه داده اند استفاده از ” نائو” (Nao)  رباتی با قابلیت برنامه پذیری  که با دوربین و میکروفون های اختصاصی می توانند مهارت های اولیه مکالمه به زبان آلمانی را برای کودکان پناهجو آموزش دهند .

این پژوهشگران کودکان ۴ تا ۵ ساله را به عنوان هدف آموزشی خود انتخاب کرده اند ( جالب است بدانید که در طی مدت زمان آموزش ها خود ربات ها نیز هوشمند تر می شوند،قابلیت ها و توانمندی هایشان توسعه می یابد !)

اشتفان کوپ (Stefan Cope) یکی از متخصصین هوش مصنوعی در بیلفلد رهبری این پروژه تحقیقاتی با نام “تعاملات اجتماعی و سیستم های شناخت محور” را به عهده دارد ، بیان نمود :

مسئله آموزش کودکان و تجهیز آنها به زبان دوم برای مربیان مهد کودک ها یک چالش و امری سخت به شمار می آید ، هدف این است که توسط “ربات معلم ” مسئله آموزش را تا حد امکان برای مربی و کودک آسان نمائیم .

” نائو” (Nao) چیست ؟ 

ظاهری کودکانه دارد که در هنگام آموزش و یادگیری با تبلت تجهیز می شود تا پروسه آموزش را با امکان نمایش تصاویر مربوط به درس آسان کند ، بله این ربات اسمش ” نائو” (Nao) است .

 کیرستن برگمان(Kirsten Bergman) یکی دیگر از متخصصان بیفلد بیان می کند :

ربات ها به گونه ای طراحی شده اند که Interactive یا همان تعاملی باشند تا کودکان با آنها ارتباطی دوستانه برقرار کنند و در  امکان طی فرآیند آموزش و یادگیری زبان آلمانی ،راهنما و پشتیبان آنها باشند .

titropen image

از آنجایی که کودکان امروزه علاقه شدیدی به اسباب بازی ها به ویژه ربات ها دارند پیش بینی می شود که این طرح با استقبال بی سابقه ای رو به رو شود و قدمی بزرگ باشد در راه دست یافتن به” آموزش خلاق و یادگیری آسان “ این ایده در حین اینکه خلاقانه است باعث سرگرمی کودکان شده و کسل بودن سر کلاس را تا حد زیادی از بین می برد !

سه سال آینده مدت زمانی است که مقرر شده تا این پروژه عملی گردد و پیش بینی ها حاکی از آن است که نهایتا طی ۱۸ ماه آینده اولین کلاس ربات معلم آغاز شود . در پایان لازم به ذکر است بیان شود که این ایده باعث آموزش آسان،خلاقانه،جذاب و در نهایت ورود با آغوشی باز به جامعه  ای تازه می گردد .

مطالب مرتبط :

ترکیب هوش مصنوعی با گوشت و پوست انسان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.