زبان آلمانی با چاشنی خلاقیت و تکنولوژی[متن]

 زبان آلمانی با چاشنی خلاقیت و تکنولوژی[متن]

با com01 همراه باشید….🙂🌷👇

(UNESCO )یونسکو اعتقاد دارد میتوان رتبه دهم را از نظر سختی  به زبان آلمانی اختصاص داد.البته زبان آلمانی نیز زیبایی های خاص خودش را دارد .

زبانی از خانواده زبان‌های هندو-اروپایی و عضوی از شاخه زبان‌های ژرمنی غربی در کنار هلندی، انگلیسی و آفریکانس است که بیشتر در اروپای مرکزی تکلم می‌شود و به آن زبان آلمانی می گویند .

اتحادیه اروپا به خود می بالد زیرا زبان آلمانی با بیش از ۹۵ میلیون گویشور پر گویشورترین زبان اتحادیه اروپا به شمار می آید !  در کشورهای آلمان، اتریش،سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک اکثریت مردم به زبان آلمانی مکالمه می کنند .

جالب است بدانید که این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی می باشد ،البته  زبان اقلیت‌هایی در رومانی و نامیبیا نیز می باشد.

زبان آلمانی افتخار اینرا دارد که دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) می باشد . لازم به ذکر است که یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است.

زبان آلمانی شامل دو گویش اصلی آلمانی بالا و آلمانی پایین و همانند انگلیسی دارای تعداد زیادی از گویش‌های فرعی است. بر اساس این زبان، زبان معیاری با نام آلمانی معیار وجود دارد که بیش‌تر به آلمانی بالا شبیه است، به خارجی‌ها آموزش داده می‌شود و نوعی زبان میانجی است. بخشی از کلمات زبان آلمانی ریشه در زبان‌های لاتین و یونانی دارد و قسمت کوچکی نیز از فرانسوی و انگلیسی به عاریه گرفته شده است.

یک مثال آلمانی : (Ein gutes Gewissen ist ein sanftes Ruhekissen)

 وجدان پاک چون بالشی نرم است

 مطمئنا این یکی از جذاب‌ترین ضرب‌المثل‌های زبان آلمانی است. کار بد انجام نده تا بتوانی خواب راحتی داشته باشی و وجدانت آرام باشد. اما وجدان آرام چیست و عذاب وجدان که آزاردهنده روح بسیاری شده، کدام است؟ تشخیص خوبی و بدی در میان انسان‌ها بسیار دشوار شده است.

درباره زبان آلمانی به تازگی دویچه وله اقدام به ایده و راهبردی خلاقانه زده تا آموزش از طریق موبایل و کامپیوتر را آسان تر کند.

(Nico Gonzalez) نیکو گونزالز تازه به آلمان آمده و به مشابه صدها هزار مهاجری که سالانه وارد این کشور می‌شوند با زبانی بیگانه و آداب و رسوم نامانوسی روبرو شده است و خوب این امر کاملا طبیعی است .

کودک و تخته سیاه

البته یک ویژگی نیکو او را از دیگران متمایز می‌کند:

او شخصیت کلیدی در تازه‌ترین دوره آموزش زبان دویچه وله با عنوان راه و روش نیکو – آموزش ساده زبان آلمانی است.

رئیس بخش آموزش دویچه وله (Andre Müller) آندره مولر اعتقاد دارد که :

این دوره جدید آموزشی که با کمک آژانس کار وابسته به اداره کار آلمان تهیه شده، از هر کتاب و شاید از هر دوره آموزشی الکترونیکی و آنلاینی که تاکنون عرضه شده، سرگرم‌کننده‌تر است !

راه و روش نیکو دارای چه نوع محتویاتی است ؟

سریالی ویدئویی با ۲۰۰ کلیپ شامل (  ۱۴٫۰۰۰ هزار تمرین، ۱۲٫۰۰۰ واژه و ۱۹٫۰۰۰ فایل صوتی است و تخمین زده می شود که معادل سه کتاب آموزشی باشد) این سریال زندگی روزمره نیکو را برای تمامی مردم بازگو میکند با بیانی ساده و روشن. جالب است بدانید که برای هر کلیپ تمرین‌های اینترآکتیو تولید شده است که برای زبان‌آموز این امکان را فراهم میکند ، مهارت های زبان آلمانی خود را  افزایش دهد.البته این مقدار محتوا زیاد و حجیم میباشد و کاربر براحتی خسته می شود اما ایده چاشنی سرگرمی ، باعث می شود که زبان آموز سنگینی کار را متوجه نشود .  آموزش هایی که اینگونه ارائه می شوند از نظر علمی هم به عنوان شیوه‌ای “موفق” تایید شده است. اینگونه آموزش ها در ایران نیز توسط یکسری افراد و شرکت ها تولید می شود ( برای مشاهده نمونه درس تولید شده توسط  تیمcom01 روی این متن کلیک کنید  ) .

(Professor Hermann Funk) پروفسور هرمان فونک یکی از افرادی است که این پروژه را همراهی می کند ، او در دانشگاه ینا استاد رشته آلمانی به عنوان زبان بیگانه است و اعتقادش بر آن است که این شیوه آموزشی، انگیزه علاقه‌مندان به آموزش زبان آلمانی که پیچیده است را افزایش می‌دهد.

راه و روش نیکو برای تمامی افراد با هر سن و سالی : 

این دوره آموزشی برای همه کاربر دارد چه افراد مبتدی که سطح (A1) نامیده می شوند و چه کسانی که به زبان آلمانی آشنایی دارند (تاB1 ) و تشخیص اینکه چه دوره ای برای افراد لازم است توسط یک تست مشخص می شود .

جالب است بدانید که :

شما برای دوره آموزشی زبان آلمانی راه و روش نیکو هیچ مبلغی را پرداخت نمیکنید و کاملا رایگان است و قابل تامل تر اینکه نیازی نیست دفتر و قلم زیر بغل به کلاس درس بروید ،کلاس پیش شما می آید (توسط موبایل،تبلت،کامپیوترو…) و می توانید زبان آلمانی را در قطار،پارک،اطاق خودتان و هر جای دیگر آموزش ببینید .

مطالب مرتبط :

ربات معلم ، وسیله ای که تا به حال هرگز ندیده اید[همراه با تصویر]
e content …..محتوای الکترونیک چیست؟
محتوای آموزشی چیست؟
تولید محتوا
نرم افزار Adobe Captivate (کپتیویت ) چیست؟

اگر علاقه دارید که محتوای آموزشی را خودتان تولید کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید :

آموزش تولید محتوا
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.