آموزش کامتاسیا(Camtasia) درس ۳ به همراه [متن و عکس]

کامتاسیا(Camtasia) درس ۳ به همراه [متن و عکس]

درس سوم کامتاسیا

آموزش فعالیت با نوار منو بالایی کامتاسیا رکوردر ( camtasia recorder  )  شامل منو effect گزینه های use mouse click و options :

با com01 همراه باشید….🙂🌷👇

کامتاسیا(Camtasia) درس ۳ به همراه [متن و عکس]

تلاشی از سوی وب سایت com01

قصد داریم در این مطلب فعالیت با نوار منو بالایی کامتاسیا رکوردر ( camtasia recorder  ) شامل منو effect گزینه های use mouse click و options  را با یکدیگر بررسی کرده و آنرا یاد بگیریم :

camtasia3open image

با کلیک بر روی گزینه use mouse sound click هنگامی که در حین فیلم برداری کلیک می کنید صدایی پخش می شود .

camtasia3open image

با کلیک بر روی گزینه option یک برگه جدید برای شما باز میگردد و شامل موارد زیر است :

camtasia3open image

سربرگ annotation حاشیه نویسی :

شما در کامتاسیا امکان اینرا دارید تا در حین ضبط فیلم چیزی را بر روی صفحه نمایش بدهید این مورد میتواند شامل (تاریخ و ساعت سیستم، نام کامپیوتر، یک آرم، متنی دلخواه و….) باشد .

camtasia3open image

گزینه system stamp که در اینجا با کلیک بر روی گزینه time and date  میتوانید زمان و تاریخ را در ویدئوآموزشی که با کامتاسیا ضبط می کنید نمایش دهید .

با کلیک بر روی کلید time and date format شما میتوانید نحوه نمایش زمان و تاریخ را بر حسب تمایل خود در کامتاسیا انتخاب کنید .

camtasia3open image

در قسمت display  میتوانید تعیین کنید که :

time then date_زمان بعد تاریخ را نمایش بده

date then time_تاریخ بعد زمان را نمایش بده

time only_فقط زمان را نمایش بده

date only_فقط تاریخ را نمایش بده

در قسمت time  میتوانید تعیین کنید که :

windows defults زمان پیش فرض ویندوز را نمایش بده custom format فرمت را خودم انتخاب می کنم و شامل مواردی است که میتوانید مدل های نمایش ساعت را خودتان انتخاب کنید مثلا بگوئید زمان را اینگونه نشان بده ۰۹:۱۵:۵۶am یا اینکه ۲۱:۱۵:۵۶

در قسمت date میتوانید تعیین کنید که :

windows defults زمان پیش فرض ویندوز را نمایش بده

custom format فرمت را خودم انتخاب می کنم و شامل مواردی است که میتوانید مدل های نمایش تاریخ را خودتان انتخاب کنیدمثلا بگوئید تاریخ را اینگونه نشان بده  ۲/۱۲/۱۳۹۶ یا اینکه ۱۳۹۶/۰۲/۲۲

درپایین این دو قسمت میتوانید در قسمت example یا نمونه نوع درج شدن زمان و تاریخ خودتان را ببینید.با کلیک بر روی دکمه ok  تنظیمات تائید می گردد و با کلیک بر روی cancel تنظیمات در نظر گرفته نمی شود و تمام تنظیمات منتفی است .

کزینهelapsed time این گزینه زمان طی شده را نمایش می دهد .

گزینه display time/date first یعنی اینکه اول زمان و تاریخ را نمایش بده .

camtasia3open image

با کلیک برروی گزینه system stamp options جدولی باز میگردد که طی درس قبلی آنرا توضیح مفصل دادیم البته میتوانید روی این متن نیز کلیک کنید تا به آنجا راهنمایی شوید  .

camtasia3open image

در قسمت caption یا عنوان یک مستطیل افقی برای شما نمایش داده می شود که عنوان را شامل می گردد و اگر میخواهید از عناوین گذشته استفاده کنید می توانید روی فلش کناری کلیک کرده و از بین عناوین قبلی یک مورد را انتخاب کنید .

گزینه ای با نام  Prompt before capture در زیر این مستطیل موجود است که اگر آنرا تیک بزنید پیش از شروع  ضبط، در مورد قرار دادن عنوان شما بر روی فیلم از شما سوال میکند .درباره caption options قبلا صحبت کرده ایم .

camtasia3open image

سربرگ sound :

توسط این قسمت میتوانید تعیین کنید در هنگام ضبط فیلم با کامتاسیا وقتی کلیک می کنید صدا پخش شود .مثلا وقتی فرد بر روی چیزی کلیک میکند صدای تشویق پخش شود و…

 

ادامه دارد….

مطالب مرتبط :

آموزش نرم افزار فیلم برداری از صفحه نمایش Camtasia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.