آموزش تصویری ایجاد اسلاید سوالی Sequence Drag and Drop در اسلاید سوالی Graded

آموزش تصویری ایجاد اسلاید سوالی Sequence Drag and Drop در اسلاید سوالی Graded

اسلاید Sequence Drag and Drop چیست و چه کاربردی دارد؟🤔

با com01 همراه باشید….🙂🌷

کاربردSequence Drag and Drop    👇👇

این نوع اسلاید سوالی برای مرتب سازی کاربرد دارد، مثلا از کاربر میخواهیم که یک سری جملات، عبارات یا موارد خاص را به ترتیب بچیند.

حداکثر ۱۰ مورد می توانیم برای این نوع اسلاید سوالی ایجاد کنیم.

👈این نوع اسلاید سوالی برای دروس ریاضی کاربرد فراوان دارد.👉

 تنظیمات ظاهری اسلاید ها را در اسلاید سوالی True / False به صورت کامل توضیح دادیم که از اینجا می تونید ببینید.

همراه با هر اسلاید سوالی حداقل ۲ و حداکثر ۳ لایه ایجاد می شود که تنظیمات آنها را هم توضیح دادیم و از اینجا می تونید ببینید.

برای ایجاد کلیه اسلاید های سوالی از طریق گزینه New Slide و تب Quizzing نوع اسلاید سوالی دلخواه خود را انتخاب و طبق آموزش هایی که در سایت برای انواع اسلاید های سوالی گذاشتیم ، اسلاید خود را ایجاد می کنیم و تنظیمات دلخواه خودمان را به آن اعمال می کنیم.

com01 سعی دارد تا کلیه ی انواع اسلاید های سوالی در نرم افزار تولید محتوای استوری لاین را با تمام زیر شاخه های آنها به صورت جزء به جزء و یک به یک توضیح کامل دهد.👉🏾😀

آموزش تصویری ایجاد اسلاید سوالی Sequence Drag and Drop کاری از com01 👇👇

 ۱- ایجاد اسلاید سوالی جدید از طریق زبانه ی New Slide و تب Quizzing و سربرگ Graded و سپس انتخاب اسلاید سوالی Sequence Drag and Drop مطابق تصاویر زیر👇

Sequence
com01.ir
open image
Sequence
com01.ir
open image

 ۲- زمانی که اسلاید سوالی ایجاد می شود دو تب به نام های form view و slide view در گوشه ی بالا سمت راست ایجاد می شود. روی گزینه form view کلیک کرده تا بخش جواب ها و تنظیمات آنها را ببینیم.

در این بخش می توانیم جواب ها را به صورتی که کاربر باید مرتب کند، وارد کنیم. همچنین صورت سوال را نیز در این بخش می توانیم وارد کنیم.

👈همراه با هر اسلاید سوالی حداقل ۲ لایه و حداکثر ۳ لایه ایجاد می شود که ایجاد لایه ی سوم بستگی به مقدار گزینه Attempts دارد که اگر ۱ باشد دو لایه و اگر ۲ یا بیشتر باشد ۳ لایه ایجاد می شود.👉

نام لایه های ایجاد شده: Correct ، Incorrect و Try again است.

Sequence
com01.ir
open image
Sequence
com01.ir
open image

۳- زمانی که جواب ها را وارد کردیم و مقدار Attempts را مشخص کردیم روی تب Slide view کلیک می کنیم تا بتوانیم تنظیمات ظاهری اسلاید سوالی را انجام دهیم همچنین لایه های ایجاد شده را در گوشه ی پایین سمت راست مشاهده می کنیم.

وقتی روی صورت سوال کلیک کنیم گزینه ای به نام format در نوار بالای صفحه باز می شود که از طریق آن می توانیم تنظیمات ظاهری مثل رنگ و کادر و … را برای صورت سوال انجام دهیم. در سربرگ home نیز می توانیم اندازه و رنگ و نوع فونت صورت سوال را تنظیم کنیم.

برای بخش جواب ها نیز اگر روی آن کلیک کنیم باز هم سربرگی به نام format در نوار بالایی ظاهر می شود که مشابه همان تنظیمات صورت سوال است.

Sequence
com01.ir
open image
Sequence
com01.ir
open image
Sequence
com01.ir
open image

ادامه دارد….

مطالب مرتبط👇
     
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.