آموزش نرم افزار کپتیویت نسخه۹ درس ۲۱[متن و عکس]
TAGS: adobe captivateadobe captivate آموزش نرم افزارelearning adobe captivateelearning captivateآموزش الکترونیکآموزش تولید محتواآموزش نرم افزار کپتیویتآموزشی تولید محتوای الکترونیکیادوب کپتیویتاموزش الکترونیکی کپتیویتاموزش کپتیویتتولید محتواتولید محتوای آموزشیتولید محتوای الکترونیکیتولید محتوای اموزشیتولید محتوای دیجیتالدانلود نرم افزار تولید محتوادانلود نرم افزار تولید محتوای آموزشیساخت محتوای الکترونیکیسایت تولید محتواشرکت تولید محتواکپتیویتنرم افزار تولید محتوای الکترونیکینرم افزار ساخت محتوای الکترونیکینرم افزار محتوای الکترونیکینرم افزارهای تولید محتوای الکترونیکی

آموزش نرم افزار کپتیویت نسخه۹ درس ۲۱[متن و عکس ]

آشنایی با نحوه حذف عناصر در کتابخانه کپتیویت ورژن ۹🙂

با com01 همراه باشید….🙂🌷👇

آموزش نرم افزار کپتیویت نسخه۹ درس ۲۱ [متن و عکس]

تلاشی از سوی وب سایت com01

مخاطب گرامی :

محتوای تولید شده در این وبسایت از طریق  ( ترجمه مقالات علمی و دانشگاهی هم چنین تجربه مدیران این وبسایت و کمک گرفتن از اساتید ایرانی ) تولید و ارائه میگردد و استفاده از هرگونه مطلب بدون ذکر منبع www.com01.ir رسما دزدی محتوا بوده که علاوه بر اینکه کار ناپسندی می باشد و در صورت اثبات آن از طریق مراجع قضایی اقدام میگردد ، نوعی پایمال کردن  حقوق شرعی و اخلاقی است.فضای نت ایرانی مملو است از مطالب کپی بیایید فرهنگ سازی کنیم و تلاش دیگران را با ذکر منبع قدرشناس باشیم .

دردرس ۲۱ قصد داریم نحوه حذف عناصر در کتابخانه کپتیویت ورژن ۹ را بررسی کنیم :

نکته :

این را قبلا شاره کردیم که شما زمانیکه عنصری را به پروژه وارد می کنید آن مورد به کتابخانه هم وارد می شود و اگر آنرا پاک کنید ، از کتابخانه پاک نشده و هم چنان باقیست . مزیت این کار در این است که اگر بعد از پاک کردن نیاز بود دوباره عنصر را فراخوانی کنید از طریق کتابخانه این کار را انجام می دهید و عیب آن هم در این است که فایل نهایی شما از نظر اندازه بزرگتر می شود .

برای اینکه عنصر فوق را از کتابخانه یا همان Library نیز پاک کنید باید موارد زیر را به ترتیب انجام دهید :

کپتیویت
com01.ir
open image

۱-هنگامیکه پروژه شما باز است ، به سمت راست بالای صفحه رفته و به دنبال آیکن Library بگردید .

کپتیویت
com01.ir
open image

۲-روی این آیکن کلیک کرده و از طریق زیر منویی که باز می شود محتوای موجود در پروژه را مشاهده می کنید .

کپتیویت
com01.ir
open image

۳-همانطور که در درس پیش گفته شد ، بر روی آیکن Select Unused Items کلیک کنید تا مواردی که استفاده نشده است نمایان شود .

۴-برای انتخاب آنها و پاک سازی شان باید کلید Ctrl صفحه کلید را نگه داشت و با اشاره گر ماوس روی آنها رفته و بر روی هر کدام با کلید پ ماوس یکبار کلیک کنید .

کپتیویت
com01.ir
open image

۵- در نهایت کافی است روی آیکن Delete کلیک کنید تا موارد حذف شوند .

نکته :

سعی کنید از همان ابتدای کار مرتب باشید و اسم و مشخصات فایل های خود را طوری تنظیم کنید که بعدا قابل شناسایی باشند چون موارد زیادی در نهایت به پروژه ملحق می شوند و این باعث سردرگمی شما می شود .برای اینکار ما به شما پیشنهاد می کنیم یک پوشه مرکزی در کامپیوتر خود ایجاد کنید برای این پروژه و در داخل آن برای هر اسلاید یک پوشه ایجاد کنید و محتوای مورد نیاز برای هر اسلاید را داخل آن پوشه قرار دهید .

نکته :

اسامی مشابه به کار نبرید .

نکته :

هر زمان طی فعالیت با هر نرم افزاری احساس کردید که مثلا : من یک عکس پاک کردم و مجدد نیازش دارم کلید های ctrl+z را همزمان بگیرید یا اینکه در منو Edit گزینه Undo را کلیک کنید . اگر هم دوباره خواستید به حالت اول باز گردد کافی است از منو Undo گزینه Redo را کلیک کنید .

نمونه ای از مرتب سازی فایل ها در پروژه کپتیویت  :

Audio_

khoshamadid

nahve tamas ba ma

faaliat haye sherkat

amoozesh

emtehan

BackGround_

slide1manzare

slide2 tellphone

slide3 bolandgou

slide4 takhte siah

slide5 emtehan

و…

 در اینجا آموزش های کپتیویت از این منبع دانشگاه خارجی پایان می یابد و ما سعی داریم زین پس تجربیات خود را با شما در مورد کپتیویت طی درس های آینده به اشتراک بگذاریم .

در صورت تمایل حتما عضو کانال تلگرامی ما شده و ضمن مطالعه مطالب وب سایت ،سایر موارد کاربردی را آموزش ببینید.برای اینکار بر روی متن سبز رنگ کلیک کنید .

مطالب مرتبط :

آموزش نرم افزار تولید محتوای Adobe Captivate

http://uits.kennesaw.edu

 

تمامی حقوق محتوای این وب سایت متعلق به تیم com01 میباشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد .

 
Author

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *