فایل PDF کتاب حرکات اصلاحی سه استاد (دکتر دانشمندی، علیزاده و قراخانلو)، فصل هفتم

فایل PDF کتاب حرکات اصلاحی سه استاد (دکتر دانشمندی، علیزاده و قراخانلو)، فصل هفتم

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

👈Com01 در قالب یک تیم مشغول به انجام کلیه امور مربوط به تولید محتوا است.👉

هدف com01 ایجاد راحتی و در دسترس قرار دادن محتواهای مورد نیاز برای کاربران است، همچنین com01 در حال تلاش برای فرهنگ سازی محافظت از محیط زیست است و با تولید کتاب های الکترونیکی و اندرویدی سعی دارد تا قدم کوچکی در این راستا بردارد.

👈فایل PDF مربوطه ، مربوط به کتاب حرکات اصلاحی تالیف سه استاد گرامی “دکتر حسن دانشمندی، دکتر محمد حسین علیزاده و دکتر رضا قراخانلو” است.👉

 این فایل که کلیه موارد نوشته شده در فصل ۷ این کتاب را شامل می شود ، و بدون هیچ کم و کاستی از مطالب کتاب اصلی نوشته شده است، سعی کرده است با اضافه کردن تصاویر و توضیحات کوتاه (رنگ قرمز و فونت متفاوت) ، مطالب را برای کسانی که کارشناسی تربیت بدنی ندارند اما قصد گرفتن کارشناسی ارشد در یکی از زیر شاخه های تربیت بدنی را دارند ، قابل فهم تر کند.

بخشی از کتاب👇

فصل هفتم

وضعیت بدنی و فعالیت های ورزشی

یکی از اهداف مهم برنامه های تربیت بدنی بهبود وضعیت بدنی افراد جامعه در سنین مختلف از طریق تمرین است تا بدین وسیله شرایط خوب مکانیکی فراهم شده و در نتیجه میزان کارایی افزایش یابد . اما نکته ای که همواره به شکل یک سوال اساسی مطرح می شود این است که وضعیت بدنی مناسب به کدام وضعیت اطلاق میگردد؟

چنانچه وضعیت بدنی شاخص را به عنوان معیاری قبول و افراد را با آن مقایسه کنیم آیا نتایج حاصل از آن با واقعیت وضعیت افراد جامعه سازگاری دارد؟

نتایج بررسی های جاری نشان می دهد بسیاری از افرادی که وضعیت بدنی آنان با این شاخص سازگاری نداشته ناهنجار شناخته شده اند؛  حال انکه افراد مورد آزمایش، این وضعیت را آزار دهنده نمی دانند و به راحتی به فعالیت های جاری زندگی می پردازند.

برخی از متخصصان مانند کندال معتقد اند که هر چند وضعیت بدنی شاخص، یک وضعیت ایده آل است، ولی افراد کمی را می توان یافت که با این شاخص همخوانی داشته باشند. در اینجاست که به منظور دستیابی به الگوی مناسب ، وضعیت بدنی بهینه را مطرح کرده و اظهار می دارند وضعیت بهینه یا مطلوب به وضعیت بدنی عموم جامعه نزدیک تر است ؛ بنابر این باید وضعیت بدنی بهینه را مد نظر قرار داد .

 از نظر کندال وضعیت بدنی بهینه آن وضعیتی است که خط کشش ثقل از نزدیک ترین نقطه به مرکز مفصل عبور می کند .

حال آنکه د وضعیت بدنی شاخص ، خط کشش ثقل از مرکز مفصل باید عبور کند . این نگرش نتایج بدست آمده از بسیاری از تحقیقات انجام شده را با استفاده از وضعیت بدنی شاخص منطقی تر می سازد .

برای مثال نتایج تحقیق محمد حسین علیزاده که در خصوص ” بررسی وضعیت بدنی قهرمانان تیم های ملی و مقایسه آن با وضعیت بدنی شاخص ” انجام گرفته است نشان می دهد که هر چند میان وضعیت بدنی ورزشکاران تیم های ملی و وضعیت شاخص اختلافاتی مشاهده می شود ، اما چنین تفاوتی عمده نبوده و به طور کلی ورزشکاران به وضعیت بدنی شاخص نزدیک تراند و فقط عده بسیار کمی دارای عارضه هستند . بنابراین چنین میتوان نتیجه گرفت هر چند که ورزشکاران نخبه به طور عموم از وضعیت شاخص فاصله دارند ، اما ناهنجاری های شدید در آنان نادر بوده و با توجه به شاخص وضعیت بدنی بهینه ، بیشتر آنان وضعت مطلوبی دارند .

 با وجود این ، گزارش های گوناگونی در مورد شیوع برخی از عوارض خاص در رشته های ورزشی به ویژه در میان ورزشکاران حرفه ای وجود دارد که بر ضرورت برنامه های اصلاحی جبرانی برای پیشگیری و بهبود عوارض مذکور تاکید دارد . در پایان این فصل به برخی ازآنها اشاره خواهد شد .

یک تصویر از فایل PDF کتاب حرکات اصلاحی👇

open image  

می توانید بخشی از فصل هفت را رایگان دانلود کنید😊

👈فصل دوم، اینجا

👈فصل پنجم، اینجا

👈فصل اول، اینجا

👈فصل ششم، اینجا

برای دانلود فصل هفتم کتاب حرکات اصلاحی ” ۳ استاد” روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :۱۲  / حجم فایل : ۱٫۵۱MB

رمز فایل: com01.ir

2 Responses

  • وقت به خیر
   به زودی تمامی فصل ها در سایت برای استفاده قرار داده می شود.
   لطفا اگر در مورد نگارش و تغییراتی که به متن اصلی برای تفهیم بیشتر افزوده می شود نظری دارید با com01 در جریان بذارید.
   سپاس از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.