رازهای کپتیویت ورژن ۹ درس ۴۷ [متن وتصویر]

رازهای کپتیویت ورژن ۹ درس ۴۷ [متن وتصویر]

فعالیت با اسلاید سئوالی True/False :

طی درس شماره ۴۷ ما قصد داریم یک اسلاید سئوالی ایجاد کرده و درنهایت با سئوالات True/False یا همان درست و غلط فعالیت نمائیم . پس از آنکه نرم افزار ادوب کپتیویت ورژن ۹ را باز نمودید ، از منو Quiz بر روی گزینه

 

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

مخاطب گرامی :

محتوای تولید شده در این وبسایت از طریق  ( ترجمه مقالات علمی و دانشگاهی هم چنین تجربه مدیران این وبسایت و کمک گرفتن از اساتید ایرانی ) تولید و ارائه میگردد و استفاده از هرگونه مطلب بدون ذکر منبع www.com01.ir رسما دزدی محتوا بوده که علاوه بر اینکه کار ناپسندی می باشد و در صورت اثبات آن از طریق مراجع قضایی اقدام میگردد ، نوعی پایمال کردن  حقوق شرعی و اخلاقی است.فضای نت ایرانی مملو است از مطالب کپی بیایید فرهنگ سازی کنیم و تلاش دیگران را با ذکر منبع قدرشناس باشیم .

طی درس شماره ۴۷ ما قصد داریم یک اسلاید سئوالی ایجاد کرده و درنهایت با سئوالات True/False یا همان درست و غلط فعالیت نمائیم . 

پس از آنکه نرم افزار ادوب کپتیویت ورژن ۹ را باز نمودید ، از منو Quiz بر روی گزینه Question Slide کلیک کرده و نهایتا در برگه جدیدی که باز می گردد بر روی گزینه دوم یا همان True/False کلیک کرده و بر روی دکمه ok کلیک نمائید .

شاید برای شما سئوال شده باشد که سئوالات درست و غلط چیست ؟ بگذارید با یک مثال توضیح دهیم :

 

با کلیک روی این متن به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

سئوال : RAM مسئول خنک سازی فضای بین سخت افزارها می باشد . درست غلط

سئوال : صفحه کلید جزء دستگاه های ورودی می باشد . درست غلط

مشاهده می نمائید که سئوال اول غلط و سئوال دوم درست است . حال مجدد به نرم افزار ادوب کپتیویت ورژن ۹ باز می گردیم ، اسلاید سئوالی درست و غلط ما آماده است و باید آنرا شخصی سازی نمائیم .

 

در قسمت True/False ما نوع اسلاید سئوالی خود را تایپ می نمائیم ( سئوال درست و غلط ) . در قسمت Type the question here ما متن سئوال را تایپ مائیم (با استفاده از دستور open میتوان پوشه جدید ایجاد نمود ) . در قسمت True به جای آن عبارت درست و در قسمت False عبارت غلط را تایپ می نمائیم .

 

نکته ۱ : البته طی درس قبلی بیان گردیده اما مجددا یادآوری می نمائیم که مراقب باشید که جواب را تعیین کرده باشید . اگر دقت کنید در کنار گزینه غلط یک دایره آبی مشاهده می نمائید و این یعنی اینکه ما برای نرم افزار تعیین نموده ایم که این جواب درست است . برای اینکار کافی است بعد از درج جواب های سئوال بر روی جوابی که درست است کلیک نمائید تا آن به حالت انتخاب در بیاید .

 

نکته ۲ : اگر در متن سئوال و یا جواب ها عبارات انگلیسی فارسی در یکدیگر آمیخته هستند و میخواهید آنها را با یکدیگر درج کنید می توانید از کلید Home بر روی صفحه کلید کمک گرفته و درحین تایپ مثلا فارسی هر زمان نیاز به تایپ متنی به زبان انگلیسی بود کافی است کلید فوق را بزنید و شروع به تایپ انگلیسی نمائید ، هر زمان نیاز به تایپ فارسی بود مجدد کلید Home را بزنید و شروع به تایپ نمائید .

 

برای تنظیمات بیشتر سئوال به قسمت سمت راست صفحه و سربرگ Properties مراجعه نمائید . طی دروس ۴۵ و ۴۶ این موارد بیان گردیده اما برای یادآوری مجدد توضیح داده می شود که در سربرگ Quiz شما موراد زیر را دارید :

 

Points : اگر فرد به سئوال درست جواب داد چند امتیاز + دریافت کند .

 

Penalty : اگر فرد به سئوال اشتباه جواب داد چند امتیاز – دریافت کند .

 

Numbering : نوع چیدمان سئوالات .

 

Caption : عنوان ها :

 

Correct : اگر فرد درست جواب داد چه پیامی منتشر شود .

 

Incorect : اگر فرد اشتباه جواب داد چه پیامی منتشر شود .

 

Time Limit : زمانبندی جواب دهی به سئوالات .

 

Button : دکمه ها :

 

Back : برگشتن به عقب .

 

Skip : رد شدن از سئوال .

 

Clear : پاک کردن جواب کاربر .

 

نکته ۴ : شما می توانید با کلیک بر روی کلید Skip می توانید به صورت اختصاصی از طریق سربرگ Properties گزینه Caption متن این کلید را شخصی سازی نمائید .

 

Action :

On Success :  به شما کمک می کند تا اگر کاربر به سئوال درست جواب داد چه کاری انجام شود ؟

 

Infinite Attempts : به ما کمک می کند تا جواب دهی سئوال را برای کاربر آزاد نموده و فرد قادر باشد به تعداد بی نهایت به سئوال جواب دهد .

 

Retry Message : پیام تلاش مجدد ، یعنی اینکه اگر کاربر اشتباه جواب دهد پیامی منتشر می شود که دوباره تلاش کنید .

 

Last Attempts : در این قسمت تعیین می نمایید که با آخرین تلاش چه اتفاقی رخ دهد .

در فیلد زیر این گزینه شما می توانید بسته به کاربردی که تعیین می نمائید ، قسمتی را تعیین کنید که اگر در قسمت Last Attempts گزینه Play Audio را انتخاب کرده باشید ، در این فیلد و با کلیک بر روی پوشه کنار آن میتوان فایل صوتی را انتخاب نمود و یا اگر کاربرد این گزینه بر روی Open URL Or File تنظیم شده باشد شما می توانید یک آدرس در قسمت فیلد درج نمائید تا پس از آخرین تلاش کاربر مستقیما به آدرس فوق هدایت شود .

 

Reporting : این مورد نیاز به دستکاری ندارد و ID که در آن درج شده است برای امتیاز دهی به کاربر کاربرد دارد .

 

در پایان مطلب از نوار ابزار گزینه Preview و گزینه Project را انتخاب کنید و با بررسی پروژه خود ، از صحت پروژه اطمینان حاصل نمائید .

 

با کلیک روی این متن به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

تمرین این جلسه :

در پروژه خود یک سئوال از نوع True False ایجاد نمائید و آنرا متناسب با سایر اسلیاد ها شخصی سزی نمائید . 

 

میتوانید این فعالیت را انجام داده و آنرا به حساب کاربری تلگرام ما  ارسال کنید تا با نام خودتان در کانال درج شود ، هم چنین می توانید از طریق آموزش های com01 و خلاقیت خودتان  پروژه های کپتیویت تولید شده خود را را برای ما ارسال کنید و در نهایت آنرابه اسم شما در شبکه های اجتماعی منتشر و به فروش برسانیم🌷

منبع و مطالب مرتبط :

آموزش نرم افزار تولید محتوای Adobe Captivate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.