رازهای کپتیویت ورژن ۹ درس ۵۳ [متن و تصویر]

رازهای کپتیویت ورژن ۹ درس ۵۳ [متن و تصویر]

فعالیت با اسلاید سئوالی Rating Scale یا نظر سنجی :

طی درس شماره ۵۳  ما قصد داریم یک اسلاید سئوالی ایجاد کرده و درنهایت با سئوالات

Rating Scale یا همان نظر سنجی فعالیت نمائیم . سئوالات نظر سنجی برای این به کار می روند تا از کاربر در مورد نحوه آموزش یا ارزیابی وی از سئوالات را جویا شویم .

 

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

مخاطب گرامی :

محتوای تولید شده در این وبسایت از طریق  ( ترجمه مقالات علمی و دانشگاهی هم چنین تجربه مدیران این وبسایت و کمک گرفتن از اساتید ایرانی ) تولید و ارائه میگردد و استفاده از هرگونه مطلب بدون ذکر منبع www.com01.ir رسما دزدی محتوا بوده که علاوه بر اینکه کار ناپسندی می باشد و در صورت اثبات آن از طریق مراجع قضایی اقدام میگردد ، نوعی پایمال کردن  حقوق شرعی و اخلاقی است.فضای نت ایرانی مملو است از مطالب کپی بیایید فرهنگ سازی کنیم و تلاش دیگران را با ذکر منبع قدرشناس باشیم .

طی درس شماره ۵۳  ما قصد داریم یک اسلاید سئوالی ایجاد کرده و درنهایت با سئوالات

Rating Scale یا همان نظر سنجی فعالیت نمائیم . سئوالات نظر سنجی برای این به کار می روند تا از کاربر در مورد نحوه آموزش یا ارزیابی وی از سئوالات را جویا شویم . پیشنهاد مینمائیم همواره اسلاید سئوالی نظر سنجی را در آخرین اسلاید ایجاد نمائید تا کاربر با بررسی دقیق محتوای الکترونیک بتواند به درستی به سئوالات جواب دهد ( البته این نکته نیز حائز اهمیت است که سئوالات نظر سنجی فاقد نمره بوده و به قولی کاربر فقط در جریان یک مشارکت عمومی برای بهتر شدن سئوالات و نحوه آموزش قرار می گیرد .

با کلیک روی این متن به کانال تلگرامی ما بپیوندید

برای ایجاد سئوالات نظر سنجی مراحل زیر را طی می نمائیم :

ابتدا نرم افزار کپتیویت ورژن ۹ را اجرا نموده ، از نوار منو بر روی Quiz کلیک نمائید ، بر روی Question Slide کلیک نمائید ،در برگه جدیدی که باز می شود بر روی هشتمین گزینه یا همان(Rating Scale (Likert کلیک نمائید . همانطور که مشاهده می نمائید این اسلیاد از نوع Survey  می باشد .

در قسمت (Rating Scale (Likert ما نوع اسلاید سئوالی را درج می نمائیم مثلا : سئوال نظر سنجی .

 

در قسمت Indicate how strongly you agree or disagree with the following ما متن سئوال را درج می نمائیم مثال : با توجه به مطالب این پروژه و ارزیابی سئوالات خواهشمندیم موارد زیر را جواب داده و در نظر سنجی شرکت نمائید .

در قسمت سمت راست ما ۵ ستون داریم که به ترتیب شامل موراد زیر است :

 

Disagree مخالفم

Some what disagree نسبتا مخالفم

Natural عادی یا نظری ندارم

Some what agree نسبتا موافقم

Agree موافقم

البته می توانید به جای این موارد تعداد ستون ها را کم کرده و از گزینه های آسان ، متوسط و سخت استفاده نمائید ، برای اینکه این ستون ها را کم یا زیاد نمائیم می توانید از قسمت سمت راست سربرگ Properties سربرگ Quiz و قسمت Rating Scale تعداد سئوالات را دستکاری نمائید .

 

در همین سربرگ که هستیم به قسمت Incomplets توجه نمائید . این گزینه برای آن تعبیه شده است تا در صورتیکه فرد به سئوالات جواب نداد به وی اخطار و یا به نوعی متنی را نمایش دهد که : ابتدا به سئوالات جواب بدهید تا بتوانید به ادامه پروژه راهنمایی شوید .

به اسلاید سئوالی باز گردیم در قمست سمت چپ شما سئوالات را مشاهده می نمائید که با دابل کلیک بر روی آنها می توان فارسی سازی را آغاز نمود مثلا سئوالات زیر را مطرح نمائید :

۱_ پروژه تولید محتوا را چطور ارزیابی می نمایید ؟

۲_ سئوالات مطابق با آموزش های بیان شده بودند ؟

۳_ ار پروژه حاضر تا به این لحظه راضی بوده اید ؟

۴_ به نظر شما این پروژه خلاقانه بوده است ؟

و… . برای اینکه تعداد سئوالات را کم و زیاد کنید به همان سربرگ Quiz مراجعه نمائید و در قسمت Answer تعداد سئوالات را کم و زیاد کنید .

 

با کلیک روی این متن به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

تمرین این جلسه :

در پروژه خود یک سئوال از نوع Rating Scale یا نظر سنجی ایجاد نمایید و کاربر را مورد ارزیابی و نظر سنجی قرار دهید .

 

میتوانید این فعالیت را انجام داده و آنرا به حساب کاربری تلگرام ما  ارسال کنید تا با نام خودتان در کانال درج شود ، هم چنین می توانید از طریق آموزش های com01 و خلاقیت خودتان  پروژه های کپتیویت تولید شده خود را را برای ما ارسال کنید و در نهایت آنرابه اسم شما در شبکه های اجتماعی منتشر و به فروش برسانیم🌷

منبع و مطالب مرتبط :

آموزش نرم افزار تولید محتوای Adobe Captivate

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.