هشدار این فضا مجازی است

هشدار این فضا مجازی است

با com01 همراه باشید…😊🌹👇

مخاطب گرامی : تمامی محتوای موجود در این وب سایت از طریق ترجمه مقالات علمی ، رجوع به وب سایت های اصلی ، پژوهش ، نظرات و درخواست های کاربران گرامی هم چنین تجربه مدیران وب سایت برنامه ریزی و تولید شده است . در صورت استفاده از محتوای موجود در این وب سایت حتما نام منبع یا :

www.com01.ir را قید نمائید . فضای اینترنت در کشور ایران لبالب پر است از حجمه محتواهای کپی شده ، بیایید ما آغازگر عصری جدید باشیم که در آن حقوق مادی و معنوی تولید کننده اثر محفوظ است . یادمان باشد شاید با یک خط کپی کردن و یا یک قطعه ویدئو کارمان راه بیفتد اما حق الناسی که بر گردنمان سنگینی می کند را مد نظر داشته باشیم…

زندگیم برای یک پیامک از بین رفت !!!

طلاق گرفتم برای رابطه اینترنتی همسرم!!!

حاصل تلاش کل عمرم با یک اشتباه ربوده شد!!!

اینها تیتری هایی هستند که جسته گریخته در زندگی روزمره خود با آنها سر و کار داریم ، البته باید این نکته را یادآور شویم که تا زمانی که فردی در دام چنین اتفاقاتی گرفتار نشده باشد ، حس و حال افراد آسیب دیده را درک نمی کند . صحبت امروز ما در رابطه با فضای مجازی است و با توجه به اینکه کرونا تقریبا بُعد جدیدی از تعاملات و معاملات را بین افراد رقم زده و اکثر اتفاقات روز دنیا بوسیله اینترنت معنی پیدا می نماید ، قصد داریم توصیه هایی را درباره اینترنت و فضای مجازی به شما عزیزان ارائه نمائیم :

حرف حساب :

<<ما بدون مشورت با وکیل ، هیچ زمان کارهای قانونی خود را انجام به تنهایی انجام نمی دهیم . در دنیای مجازی نیز این ماجرا صادق است، بدون اطلاعات و دانش تخصصی نمی شود براحتی در چنین فضایی فعالیت داشت. پس اندکی زمان گذاشتن و مطالعه بهتر از عمری حسرت خوردن است>>

بایسته های والدین و فرزندان :

والدین :

 • به اتفاق همه اعضا خانواده خط قرمز های زندگی و بویژه فضای مجازی را روی یک برگه چاپ کرده و همه اعضا خانواده آنرا داشته باشند . ( فرزندان باید این نکته را بدانند که :   افشای نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، محل سکونت قبل الان و بعد ، شماره های تماس منزل ، پدر و مادر و حتی خود فرد ، نام و نام خانوادگی پدر و مادر ، کسب و کارشان ، محل کارشان ، اینکه چه میزان پول و سرمایه دارید ، اینکه ماشین شما چیست ، اینکه محل تحصیل فرزند کجاست ، چند فرزند هستند یا تک فرزند هستند ، ساعات کاری پدر و مادر ، روابط تلخ و شیرین اعضا خانواده ، اینکه تفریحات کجا می روند ، اینکه در منزل بیشتر چه کارهایی انجام می دهند ، چه نوع تیپ و پوششی دارند ، عکس های اعضا خانواده ، شماره حساب و شماره کارت و رمز کارت بانکی و سایر کارت های اعتباری ، آدرس شبکه های اجتماعی و رمز ورود آنها و… ممکن است باعث بروز اتفاقاتی ناخوشایند در زندگی شود که برخی اوقات زندگی را به جهنم تبدیل می کند  )

 • برای تمامی موبایل ها و کامپیوتر های خانواده در اقدام اول یک آنتی ویروس معتبر خریداری نمائید ( مشاوره و فروش آنتی ویروس های بروز دنیا طی تماس با تیم com01 انجام می پذیرد ) .

 • رمز تمامی کارت های اعتباری خود را به صورت دوره های ( هفتگی،ماهانه ) تغییر دهید . ( در آینده نزدیک یک مطلب اختصاصی برای کار با کارت های اعتباری و مراقب های ایمنی امنیتی برای شما عزیزان درج می گردد ) .

 • برای تمامی شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، توئیتر ، لینکداین ، پینترست ، تلگرام ، ایمو ، وایبر ، بله ، واتس اپ و… حتما تنظیمات حریم خصوصی را محدود کنید ، فقط شما و مخاطبان شما اطلاعات شما را مشاهده نمایند ( در آینده نزدیک یک مطلب اختصاصی برای فعالیت در شبکه های اجتماعی برای شما عزیزان درج می گردد ) .

 • در استفاده از ایمیل خیلی محتاط باشید (فیشینگ را دست کم نگیرید ) و ایمیل های مشکوک و ناشناس را باز نکنید . ( در آینده نزدیک یک مطلب اختصاصی برای فعالیت با ایمیل برای شما عزیزان درج می گردد ) .

 • این نکته خیلی مهم است باید اینرا بدانید که بهتر است با مشورت روانشناس و مشاور ، امکان استفاده از اینترنت را در اختیار فرزندان بگذاریم .

 • ساعات و روزهای فعالیت با اینترنت ترجیحا محدود باشد که فرد عادت نکند به جای فعالیت های اصلی خود ، زمان خود را به وبگردی (گردش در فضای وب ) بگذارد .

 • در زمانی که فرزند در فضای مجازی می باشد ، والدین بر روند فعالیت نظارت داشته باشند (نیازی نیست این نظارت مستقیم باشد ) مشورت خواستید با ما در ارتباط باشید

 • والدین باید دانش فعالیت با نرم افزار ها و کامپیوتر را بالا برده تا ضمن آموزش از فرزند ، خود نیز آنرا بدانند .

 • در استفاده از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به این نکته دقت کنید که این موارد همواره باید باعث افزایش دانش فرد شوند نه آنکه به اتلاف وقت،هرزنگاره ها و مطالب خارج از عرف بگذرد .

 • فرزند باید بداند که هر رفتار و فعالیتی یک بازخورد دارد و فرد مسئول رفتار خود در فضای مجازی هستند .

 • در صورتیکه مشص شد که فرزند شما در استفاده از اینترنت به سراغ موارد نامناسب رفته است ابتدا این نکته را بدانید که سرزنش ، دعوا ، تنبیه فیزیکی گشایشگر نیست و باید با مکالمه دوستانه با فرزند این نکته را یادآور شوید که چنین رفتاری باعث بروز عواقب بدی در زندگی فردی و اجتماعی می شود و نهایتا به این نتیجه برسید که چنین کاری متناسب شان و شخصیت فرزند نبوده و به این رخداد از جنبه یک تجربه ناخوشایند عبور کنید و راهکاری مناسبی برای آن ارائه دهید .

 • به فرزندمان قدرت تحلیل اتفاقات،عکس العمل و تصمیم گیری آگاهانه را آموزش بدهیم و بگذاریم خود فرد اقدام به تصمیم گیری نماید (بهرحال فرزند ما رشد کرده و دائما در حال اتخاذ تصمیم می باشد ؛ انتخاب مدرسه ، انتخاب دوست ، انتخاب مکان هایی که برای میهمانی به وی پیشنهاد می شود ، انتخاب نوع رفتار ، انتخاب نحوه سپری کردن زندگی ، انتخاب لباس ، انتخاب راه رفتن ، انتخاب گفتار ، انتخاب کردار ، انتخاب دانشگاه ، انتخاب رشته تحصیلی ، انتخاب اهداف ، انتخاب همسر ، انتخاب کسب و کار و… ) اینها تازه بخشی از تصمیماتی هستند که یک فرد در زندگی خود می گیرد .انتخاب های هر فرد بسیار مهم هستند و باید این نکته را بدانیم که باید فرزند ما یاد بگیرد در زمان مناسب و مکان مناسب ، انتخاب مناسبی انجام دهد تا بازخوردی مناسب را دریافت کند .

 • قبل از کلیک و یا فشردن کلیدهای ENTER ، SEND،FOLLOW،ACCEPT حتما اندکی فکر کنید .

 • امروزه نرم افزارهایی هستند که به شما این امکان را می دهند تا فرزند دلبند خود را در منزل ، محل تحصیل و یا در خانه چک کنید و می توانید از آنها کمک بگیرید .

 • در زمینه فعالیت فرزندان می توانید از توصیه های پلیس فتا بهره مند شوید . ( در پایان مطلب لینک مرتبط با پلیس فتا که مرتبط با مطلب ما نیز می باشد را درج نموده ایم ) .

 • با فرزندان تعامل دوستانه داشته باشید مثلا می توانید سئوالات زیر را از وی بپرسید :

-دوست داری چه زمان هایی در اینترنت باشی

-تمایل داری در چه موضوعاتی داخل اینترنت فعالیت داشته باشی

-زمانی که در اینترنت هستی بیشتر چه وب سایت هایی رو مشاهده می کنی 

-تجربه های خوشایند و ناخوشایند خودت رو درباره اینترنت بهم بگو

-پیشنهادی داری که بخوای بهم بگی

-وب سایت و یا آدرس مجازی هست که بخوای با همدیگر مشاهده کنیم

 • یادمان باشد و حتی به فرزندان خود منتقل کنیم که در فضای مجازی همه چیز مجازی است و لزوما هر فردی که به ما پیام می دهد دلیل نمی شود که فرد مورد نظر ما باشد . بگذارید با مثال توضیح بدهیم :

  هر پیام صوتی ، متنی یا تصویری در ارتباط با اینکه :

  سلام 

         مامان،بابا،عمو،عمه و… هستم

        بیا به این آدرس :……. این گوشی دوستمه ، گوشیم خاموشه و… .         یا مثلا شماره کارت برام بفرست ، رمز بفرست ، عکس بفرست ، آدرس بده ، میام دنبالت بریم بیرون ، (به پدر مادر چیزی نگی              چون میخوام سورپرایزشون کنم یا  نمیخوام بفهمند یا باهاشون قهرم و… ) .        یا مثلا سلام من سارا هستم 15 شاله یا امین هستم 20 ساله 

این موارد دلیلی نمی شود که گفته نوشته یا تصویر را باور کنید و کاری کنید که دیگر قابل جبران نباشد .

فرزندان :

 • این نکته بسیار حائز اهمیت است که پدر و مادر بالاترین جایگاه در دوست داشتن را دارند .

 • اگر بدنبال فردی هستید که با وی درد دل کنید قطعا پدر ، مادر بهترین افراد برای آن هستند و در صورتیکه تمایلی به ارتباط با آنها ندارید پیشنهاد می شود در حضور والدین با روانشناس و یا یک مشاور مکالمه داشته باشید .

 • مطالبی که در ارتباط با والدین که در بالا آمده است را به دقت بخوانیم .
   
  مبنع و مطالب مرتبط :
https://www.cyberpolice.ir/  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.