فایل PDF کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا، ترجمه مهدی قیطاسی-فصل دوم

فایل PDF  کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا ( ترجمه مهدی قیطاسی)-فصل دوم

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

👈Com01 در قالب یک تیم مشغول به انجام کلیه امور مربوط به تولید محتوا است.👉

هدف com01 ایجاد راحتی و در دسترس قرار دادن محتواهای مورد نیاز برای کاربران است، همچنین com01 در حال تلاش برای فرهنگ سازی محافظت از محیط زیست است و با تولید کتاب های الکترونیکی و اندرویدی سعی دارد تا قدم کوچکی در این راستا بردارد.

👈فایل PDF مربوطه ، مربوط به کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا “ترجمه دکتر مهدی قیطاسی” است.👉

 این فایل که کلیه موارد نوشته شده در فصل 2 این کتاب را شامل می شود ، و بدون هیچ کم و کاستی از مطالب کتاب اصلی نوشته شده است.

بخشی از کتاب👇

فصل دوم

فصل دوم: دستگاه حسی حرکتی

جاندا معتقد بود که مفاصل، عضلات و دستگاه عصبی از نظر عملکردی یکپارچه هستند و فرضیه رویکرد او به عدم تعادل عضلانی نیز یکپارچگی دستگاه حسی و دستگاه حرکتی بود. جاندا بیان داشت اگر چه این دو دستگاه از نظر آناتومیکی از یکدیگر جدا هستند اما در غالب دستگاه حسی حرکتی[1] به شکل یک واحد عمل می کنند. دستگاه حسی حرکتی یک دستگاه کلی[2] است و عملکرد کل بدن را تنظیم می کند و دارای ارتباطات درونی متعدد است. اطلاعات حسی[3] از طریق دستگاه عصبی مرکزی و محیطی دریافت و به پاسخ های حرکتی[4] منتهی می شوند که یک سیستم چرخه ای[5] را ایجاد می کند که در آن اطلاعات آوران[6] از محیط در دستگاه عصبی مرکزی پردازش می شوند و سپس به صورت اطلاعات وابران[7] به دستگاه حرکتی باز می گردند. در ادامه، فعالیت حرکتی فیدبک های آوران[8] بیشتری را برای ادامه چرخه فراهم می نماید (به شکل1-2رجوع کنید). به دلیل وجود ارتباط درونی هر تغییر در دستگاه حسی حرکتی در جایی از دستگاه منعکس می گردد.

پنجابی[9] (1992) مدل ثبات ستون فقرات، شبیه به فلسفه جاندا را تشریح نمود. الگوی پنجابی شامل سه زیر سیستم[10] بود؛ دستگاه اسکلتی، دستگاه عضلانی و دستگاه عصبی مرکزی. وجود دیسفانکشن در هر یک از اجزا زیر سیستم می تواند باعث بروز یکی از سه وضعیت زیر گردد:

  1. جبران های موفق سایر دستگاه ها یا سازگاری طبیعی[11].

  2. سازگاری طولانی مدت[12] در یک یا بیش از یکی از زیر سیستم ها.

  3. بروز آسیب در یک یا بیش از یک جزء از زیر سیستم ها یا سازگاری پاتولوژیک[13].

این فصل با استفاده از مقایسه با کامپیوتر، جهت تشریح نرم افزار و سخت افزارهای دستگاه حسی حرکتی، بررسی درونداد اطلاعات[14] از گیرنده های حسی، پردازش اطلاعات و بروندادی که پیام های حرکتی تارهای عضلانی را منجر می شوند، آغاز می گردد. در ادامه این فصل به مکانیزم های ثبات پوسچرال[15] و مفصلی[16] که نتایج عصبی عضلانی دستگاه حسی حرکتی هستند نگاهی دارد. سپس با بحثی در مورد نقشی که دستگاه حسی حرکتی در پاتولوژی مفصل ایفا می کند و اثرات موضعی[17] و عمومی آن پایان می یابد.

[1] .Sensorinotor System [2] .Global [3] .Sensory Information [4] .Motor Response [5] .Looped System [6] .Afferent Information [7] .Efferent Information [8] .Afferent Feadback [9] .Panjabi [10] .Subsystem [11] .Normal Adaptation [12] .Long-Term Adaptation [13] .Pathological Adaptation [14] .Input Of Information [15] .Postural [16] .Joint Stabilization [17] .Local Effects      

برای دانلود فصل دوم کتاب ارزیابی و عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا  (PDF)روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :26  / حجم فایل : 1.13MB

برای دانلود فصل دوم کتاب ارزیابی و عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا  (Word)روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :26  / حجم فایل : 321KB

رمز فایل : com01.ir

👈در صورت دریافت نکردن لینک دانلود یا بروز مشکل برای دانلود فایل مربوطه پس از خرید، حتما با  شماره های زیر از طریق واتس آپ، تلگرام و یا پیامک در ارتباط باشید. پاسخگوی تماس تلفنی نیستیم. با تشکر 👇

09336108106

09388121612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.