فایل PDF + فایل Word کتاب حرکات اصلاحی سه استاد (دکتر دانشمندی، علیزاده و قراخانلو)، فصل نهم

فایل PDF + فایل Word کتاب حرکات اصلاحی سه استاد (دکتر دانشمندی، علیزاده و قراخانلو)، فصل نهم

 

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

👈Com01 در قالب یک تیم مشغول به انجام کلیه امور مربوط به تولید محتوا است.👉

هدف com01 ایجاد راحتی و در دسترس قرار دادن محتواهای مورد نیاز برای کاربران است،همچنین com01 در حال تلاش برای فرهنگ سازی محافظت از محیط زیست است و با تولید کتاب های الکترونیکی و اندرویدی سعی دارد تا قدم کوچکی در این راستا بردارد.

👈فایل PDF مربوطه ، مربوط به کتاب حرکات اصلاحی تالیف سه استاد گرامی “دکتر حسن دانشمندی، دکتر محمد حسین علیزاده و دکتر رضا قراخانلو” است.👉

 این فایل که کلیه موارد نوشته شده در فصل 9 این کتاب را شامل می شود ، و بدون هیچ کم و کاستی از مطالب کتاب اصلی نوشته شده است، سعی کرده است با اضافه کردن تصاویر و توضیحات کوتاه (رنگ قرمز و فونت متفاوت) ، مطالب را برای کسانی که کارشناسی تربیت بدنی ندارند اما قصد گرفتن کارشناسی ارشد در یکی از زیر شاخه های تربیت بدنی را دارند ، قابل فهم تر کند.

بخشی از کتاب👇

فصل نهم

آزمایشگاه حرکات اصلاحی

ارزیابی وضعیت بدنی و مطالعه ناهنجاری های اسکلتی ، نیازمند ابزارها و روش های دقیق و تا حد ممکن غیر تهاجمی و غیر آسیب زننده اند. بسیاری از این روش دها را که عموما با اهداف غربالگری وضعیت بدنی صورت می گیرند مربیان اصلاحی و معلمان استفاده می کنند که در اینجا به اختصار به آن اشاره می شود .

تست های بالینی ارزیابی سیستم عضلانی – اسکلتی

کتف بالی شکل

از سه لبه استخوان کتف، لبه داخلی آن بیشتر از بقیه مشاهده شدنی است. اگر مفصل شانه در وضعیت چرخش داخلی بیش از حد قرار گیرد، لبه داخلی از قفسه صدری فاصله می گیرد. در حالت طبیعی، اگر در وضعیتی که کتف باید در مجاورت قفسه صدری قرار داشته باشد، برآمدگی لبه داخلی کتف ایجاد شود، برآمدگی کتف وجود دارد که شایع ترین علت آن، عضله دندانه ای قدامی است؛ اما ضعف عضلات رومبوئید یا تراپیزیوس نیز انواع گوناگونی از کتف بالی شکل را ایجاد می کند.

در شکل 9-2، برآمدگی کتف به هنگام فلکشن شانه اتفاق افتاده است؛ زیرا عضله سراتوس قدامی که باید کتف را در قفسه صدری حفظ کند، ضعیف است.

حرکات اصلاحی 3 استاد  

هنگامی که برجسته شدن کتف هنگام بازگشت از فلکشن شانه و نه به هنگام فلکشن آن اتفاق می افتد علت، ضعف عضله دندانه ای قدامی نیست. بهترین توضیح برای آن، طویل نشدن یا توقف فعالیت توسط عضلات دلتوئید و فوق خاری در مقایسه با عضله سراتوس قدامی است. این به سندروم گیر افتادگی شانه منجر می شود.

یک تصویر از فایل PDF کتاب حرکات اصلاحی👇

حرکات اصلاحی 3 استاد  

برای دانلود فصل نهم کتاب حرکات اصلاحی ” 3 استاد”(PDF) روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :26  / حجم فایل : 3.17MB

رمز فایل: com01.ir

برای دانلود فصل نهم کتاب حرکات اصلاحی ” 3 استاد”(Word) روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :26  / حجم فایل : 5.35MB

👈در صورت دریافت نکردن لینک دانلود یا بروز مشکل برای دانلود فایل مربوطه پس از خرید، حتما با  شماره های زیر از طریق واتس آپ، تلگرام و یا پیامک در ارتباط باشید. پاسخگوی تماس تلفنی نیستیم. با تشکر 👇

09336108106

09388121612

مطالب مرتبط👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.