فایل PDF کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا، ترجمه مهدی قیطاسی-فصل اول

فایل PDF  کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا ( ترجمه مهدی قیطاسی)-فصل اول

با com01 همراه باشید…🙂🌷👇

👈Com01 در قالب یک تیم مشغول به انجام کلیه امور مربوط به تولید محتوا است.👉

هدف com01 ایجاد راحتی و در دسترس قرار دادن محتواهای مورد نیاز برای کاربران است، همچنین com01 در حال تلاش برای فرهنگ سازی محافظت از محیط زیست است و با تولید کتاب های الکترونیکی و اندرویدی سعی دارد تا قدم کوچکی در این راستا بردارد.

👈فایل PDF مربوطه ، مربوط به کتاب ارزیابی و درمان عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا “ترجمه دکتر مهدی قیطاسی” است.👉

 این فایل که کلیه موارد نوشته شده در فصل 1 این کتاب را شامل می شود ، و بدون هیچ کم و کاستی از مطالب کتاب اصلی نوشته شده است.

بخشی از کتاب👇

فصل اول

بخش اول

در مورد عدم تعادل عضلانی چندین مکتب  فکری وجود دارد. هر رویکرد از نظریه متفاوتی به عنوان پایه و اساس خود استفاده می کند. نظریه ولادیمیر جاندا براساس پیش زمینه او به عنوان یک نورولوژیست و فیزیوتراپیست بود. جاندا یک محقق و نویسنده پر کار و پر ثمر و هم چنان یک درمانگر و یک آموزگار بود. همان گونه که در ادبیات حاضر به خوبی به آن پرداخته شده، جاندا از روی تواضع اغلب کارهای دیگران را پایه علمی رویکرد طبی اسکلتی عضلانی که در تجارب بالینی کرده بود، عنوان می کرد. جاندا با استفاده از دانش وافر خود توانست یک تغییر نظریه از رویکرد ساختاری به یک رویکرد عملکردی را خلق نماید. بخش اول اصول علمی رویکرد جاندا به عدم تعادل عضلانی را شرح می دهد. جاندا اغلب به کارهای (علمی) خواهر کِینی[1]، بوبات ها[2]، کندال ها[3]، فریمن و وایک[4]، وویتا[5]، براگر[6] و دوست و همکار طولانی مدت خود، کارل لوویت[7] رجوع می کرد. مطالب هر فصل به توضیح اصول علمی رویکرد جاندا به دستگاه عصبی عضلانی و شناخت او از سندروم های عدم تعادل عضلانی کمک می کند. فصل اول رویکرد های فلسفی حاضر به عدم تعادل عضلانی و نحوه ارتباط رویکرد جاندا با این مکاتب فکری را توضیح می دهد. جاندا آموخته بود که عدم تعادل عضلانی بر اصول نوروفیزیولوژیکی کنترل و رشد حرکتی استوار است. او معتقد بود که دستگاه حسی حرکتی، شامل دستگاه حسی و دستگاه حرکتی است که نمی توانند به طور جدا از یکدیگر عمل نمایند و او بر اهمیت حس عمقی مناسب تاکید می کرد. فصل دوم نقش حیاتی دستگاه حسی حرکتی را در کنترل حرکت انسان و هم چنین به وجود آوردن سندرم های عدم تعادل عضلانی توصیف می کند. یکی از مهم ترین کارهای بالینی جاندا در ارزشیابی و درمان، یافتن زنجیره های عضلانی و تاثیر آن ها بر پاتولوژی و عملکرد بود. فصل سوم مروری بر مفهوم عکس العمل های زنجیره ای در بدن انسان دارد و زنجیره های مفصلی، عضلانی و نورولوژیکی را توضیح می دهد. حال آن که فصل چهارم طبقه بندی جاندا از عدم تعادل عضلانی را به واسطه پاتولوژی و پاتومکانیک معرفی می نماید. جاندا با ترکیب تحقیق با تجارب بالینی، طبقه بندی خود در سندرم های عدم تعادل عضلانی را به وجود آورد. این روش طبقه بندی مهم ترین جنبه رویکرد جاندا است. که در واقع به دلیل آن شهرت و اعتباراتی را کسب کرده است اگر چه او اغلب کار دیگران را به جای کار خود بیان می کرد و سند قرار می داد.

[1] .Sister kinney

[2] .The Bobaths

[3] .The Kendalls

[4] .Freeman and Wyke

[5] .Vojta

[6] .Brugger

[7] .Karel Lewit

 

برای دانلود فصل اول کتاب ارزیابی و عدم تعادل عضلانی-رویکرد جاندا  (PDF)روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات :15  / حجم فایل : 763KB

رمز فایل : com01.ir

👈در صورت دریافت نکردن لینک دانلود یا بروز مشکل برای دانلود فایل مربوطه پس از خرید، حتما با  شماره های زیر از طریق واتس آپ، تلگرام و یا پیامک در ارتباط باشید. پاسخگوی تماس تلفنی نیستیم. با تشکر 👇

09336108106

09388121612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.